Informacje o kierunku zdrowie publiczne

Zdrowie publiczne to interdyscyplinarny kierunek oferujący absolwentom uzyskanie wszechstronnej wiedzy z zakresu funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej i budowania kapitału zdrowotnego społeczeństwa. W świetle zmian globalizacyjnych systematycznie umacnia się pozycja zdrowia publicznego jako dziedziny naukowej, a obszary którymi się zajmuje stwarza ogromny potencjał do rozwoju, a następnie zatrudnienia w zawodzie.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu prowadzi nabór na studia I i II stopnia

  • 3-LETNIE STUDIA I STOPNIA LICENCJACKIE

Zdrowie publiczne to holistyczne podejście do zdrowia populacji, które łączy wiadomości z zakresu nauk medycznych, humanistycznych i ekonomicznych. Uczy o człowieku i jego zdrowiu, a jednocześnie o finansowaniu jednostek ochrony zdrowia, organizacji i zarządzaniu.

Absolwenci zdobywają kwalifikacje zawodowe do podjęcia pracy w ochronie zdrowia, administracji samorządowej, NFZ lub firmach ubezpieczeniowych. Na studiach otrzymasz rozległą wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia edukacji zdrowotnej, zarządzania placówkami medycznymi, sprawowania kontroli stanu sanitarno-epidemiologicznego, rozpoznawania potrzeb zdrowotnych i realizacji programów profilaktycznych.

Przedmioty maturalne: obowiązkowo język obcy nowożytny oraz jeden z następujących przedmiotów (do wyboru przez kandydata): matematyka, geografia, biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia.

  • 2-LETNIE STUDIA II STOPNIA MAGISTERSKIE

Studia II stopnia przewidziane są dla osób, które posiadają dyplom ukończenia studiów I stopnia. Studia magisterskie stwarzają możliwość uzyskania wyspecjalizowanej poszerzonej wiedzy i kompetencji społecznych przygotowując absolwenta do pełnienia przez niego kluczowej roli w systemie ochrony zdrowia.

Są doskonałym wyborem dla osób, które ukończyły takie kierunki jak: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, położnictwo, lekarski, lekarsko-dentystyczny, kosmetologia, dietetyka, zarządzanie, ekonomia, prawo, socjologia. Zapraszamy również osoby, które ukończyły kierunki pokrewne do wymienionych - każde zgłoszenie rozpatrzymy indywidualnie.

Podczas rekrutacji brana jest pod uwagę średnia ocen uzyskanych w toku studiów pierwszego stopnia (np. średnia 5,0 to 5 punktów rekrutacyjnych; średnia 4,45 to 4,45 punktów). Dodatkowo można otrzymać 1 punkt rekrutacyjny za recenzowaną publikację.

PERSPEKTYWA ZATRUDNIENIA

Perspektywa zatrudnienia po ukończeniu najbardziej interdyscyplinarnego kierunku uczelni medycznej jest bardzo szeroka. Potwierdzają to absolwenci dzieląc się swoimi doświadczeniami zawodowymi.

Przeczytaj wywiad z absolwentami zdrowia publicznego! – „Co mówią dane statystyczne i sami absolwenci?

Ukończenie studiów na kierunku zdrowie publiczne stwarza możliwość rozpoczęcia kariery zawodowej w zakresie zarządzania i promocji zdrowia w zakładach opieki zdrowotnej, w administracji rządowej, sektorze edukacji, nadzorze sanitarno-epidemiologicznym, instytucjach akademickich i badawczych, instytucjach ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych.

Absolwenci zdrowia publicznego znajdują również miejsca pracy w firmach specjalizujących się w przeprowadzaniu audytów zdrowotnych, prowadzeniu coachingu zdrowotnego, opracowywaniu programów profilaktycznych czy działań w zakresie marketingu medycznego.

SYLWETKI ABSOLWENTÓW KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE – GDZIE PRACUJĄ?


 

 

 

 

POSŁUCHAJ WYKŁADU AKADEMICKIEGO „ZDROWIE PUBLICZNE - MODA CZY KONIECZNOŚĆ?

 

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dla kandydatów na kierunek zdrowie publiczne uruchomiona została INFORMACJA ONLINE.

Połącz się za pomocą platformy MS Teams w godz. 18.00- 19.00 (pon. – pt.)
https://teams.live.com/meet/9497241987476

SZCZEGÓŁOWE ZASADY REKRUTACJI ORAZ KONTAKT ZNAJDZIEJSZ NA STRONIE REKRUTACJI UMW

https://rekrutacja.umw.edu.pl/oferta-kierunek-zdrowie-publiczne/

Dołącz do naszego zespołu, rozwijaj swoje pasje i buduj własną przyszłość w przyjaznej atmosferze jaką stwarza Wrocław – miasto spotkań!