STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE PRZY ZAKŁADZIE PIELĘGNIARSTWA INTERNISTYCZNEGO


For we who nurse, our nursing is something which, unless we are making progress every year, every month, every week, WE ARE GOING BACK! No system shall endure which does not march”.

Dla nas, które jesteśmy pielęgniarkami, nasze praca jest czymś co popycha nas do przodu, każdego roku, każdego miesiąca, każdego dnia. Jesteśmy wciąż. Żaden ustrój nie przetrwa tego co nie czyni postępu.

Florence Nightingale

Regulamin działalności

Koło naukowe jest organizacją studencką działającą w ramach Akademii Medycznej. Członkami koła mogą zostać studenci pielęgniarstwa, którzy chcą aktywnie włączyć się w jego pracę oraz realizować założone cele.

Opiekunami Studenckiego Koła Naukowego Pielęgniarstwa są:
mgr Izabela Uchmanowicz - opiekun,
mgr Beata Jankowska- opiekun

SKNP skupia studentów Akademii Medycznej WZP we Wrocławiu zainteresowanych pogłębianiem wiedzy i pracą naukową w zakresie nauk medycznych, w tym pielęgniarstwa internistycznego.

Celem koła jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy oraz umiejętności jego członków poprzez:

1. Organizowanie spotkań z praktykami pielęgniarstwa / ciekawymi ludźmi.
2. Udział w studenckich i pielęgniarskich konferencjach naukowych.
3. Organizowanie posiedzeń naukowych, konferencji i sympozjów i konferencji związanymi merytorycznie z zagadnieniami pielęgniarstwa internistycznego.
4. Współpracę z innymi kołami naukowymi.
5. Szerzenie idei działalności naukowej wśród studentów pielęgniarstwa.
6. Rozwijanie i pogłębianie wśród studentów zainteresowań w dziedzinie opieki pielęgniarskiej oraz problematyką zdrowia, choroby i jakości życia pacjentów
7. Rozszerzanie wiedzy w zakresie nowoczesnych technologii oraz osiągnięć w zakresie medycyny.
8. Nawiązywanie kontaktów naukowych ze studentami zrzeszonymi w kołach naukowych innych uczelni prowadzących kształcenie w zawodach medycznych w kraju i poza granicami
9. Możliwość realizowania własnych projektów badawczych pomoc w rozpowszechnianiu i publikowaniu osiągnięć naukowych członków Koła
10. Reprezentowanie interesów członków SKNP wobec władz Akademii Medycznej
11. Nawiązywanie kontaktów naukowych z pozauczelnianymi jednostkami naukowymi w zakresie podejmowania działalności naukowo-badawczej
12. Rozpowszechnianie i publikowanie prac i informacji o działaniach członków Koła
13. Integracja studentów różnych roczników na kierunkach Pielęgniarstwo.
14. Promocja Wydziału Zdrowia Publicznego Wrocławskiej Akademii Medycznej, a także działania na rzecz popularyzacji Pielęgniarstwa na terenie całej Polski

Dla osiągnięcia celów działalności SKNP realizowane są następujące działania polegające na :
• spotkaniach z pracownikami naukowymi i naukowo-dydaktycznymi,
• spotkaniach naukowe i dyskusyjne,
• uczestnictwie w sympozjach i sesjach naukowych
• konferencje naukowe
• organizowaniu sympozjów kół studentów pielęgniarstwa i położnictwa • przeprowadzanie zleconych badań.

Struktury Koła

W skład grupy wchodzą:
• studenci III roku studiów licencjackich • studenci I i II roku studiów uzupełniających magisterskich na kierunku: Pielęgniarstwo
• studenci innych Wydziałów Wrocławskiej Akademii Medycznej

Zadania Koła

1. Zrzeszanie studentów zainteresowanych szeroko pojętą problematyką interny i pielęgniarstwa internistycznego w większym stopniu niż to przewiduje program studiów.
2. Organizacja imprez: prelekcje, odczyty, obozy naukowe, mających na celu poszerzyć wiedzę i umiejętności z zakresu nowości związanych z interną i pielęgniarstwem internistycznym.
3. Samokształcenie członków koła na drodze publikacji prac naukowych oraz organizacji ćwiczeń praktycznych wykraczających poza ramy programowe studiów.
4. Sporządzanie i pozyskiwanie materiałów szkoleniowych mających służyć jako pomoce dydaktyczne (fantomy, ulotki, opracowania multimedialne w zapisie cyfrowym i VHS, itp.)
5. Współpraca z krajowymi i zagranicznymi instytucjami.
6. Opracowanie referatów i prac naukowych, przy współpracy z pracownikami naukowymi Wydziału Zdrowia Publicznego.
7. Czynne uczestnictwo w organizowaniu krajowych i zagranicznych praktyk oraz stypendiów dla studentów ( w tym staże na uczelniach i szpitalach klinicznych)
8. Współpraca z absolwentami uczelni, a przede wszystkim z członkami Kół o podobnej tematyce.
9. Poszerzanie wiedzy społeczeństwa na tematy zdrowia i profilaktyki z zakrsu chorób wewnętrznych za pomocą artykułów zamieszczanych w prasie oraz środkach innego przekazu.

Władze Koła naukowego przy zakładzie Pielęgniarstwa Internistycznego

1. Kołem kieruje 3 osobowy Zarząd w składzie: Przewodniczący, Zastępca Przewodniczącego (sekretarz), Skarbnik.
2. Zarząd Koła wybierany jest przez jego członków w drodze tajnego głosowania większością głosów, przy co najmniej 75% frekwencji, w miesiącu maju.
3. Kadencja Zarządu Trwa 1 rok od momentu jej powołania.
4. Walne Zgromadzenie dochodzi do skutku w wyniku 75% frekwencji obecnych liczonych od ilości wszystkich członków Koła należących w danym momencie, w przypadku niewystarczającej liczby osób Walne Zgromadzenie odbywa się w drugim terminie wyznaczonym w tym samym dniu, 30 minut później niż pierwszy termin - bez względu na liczbę osób uprawnionych do głosowania.
5. Zarząd współpracuje z władzami Uczelni oraz Opiekunami Koła Naukowego i innymi pracownikami Zakładu Pielęgniarstwa Internistycznego
6. Do reprezentowania Koła na zewnątrz upoważnieni są: Przewodniczący i Opiekunowie SKNP
7. Zarząd organizuje i kieruje pracą Koła.
8. Czynności rejestracyjne i inne czynności urzędowe należą do kompetencji Przewodniczącego Koła.
9. Do kompetencji Przewodniczącego Koła należy prowadzenia korespondencji w imieniu Koła, podpisywanie dokumentów, pism, ogłoszeń itp. Pod nieobecność Przewodniczącego czynności przejmuje Zastępca Przewodniczącego lub upoważniona przez Zarząd Koła inny członek Zarządu.
10. Zarząd zbiera się w miarę potrzeb, nie rzadziej niż raz w miesiącu.
11. Walne Zgromadzenie i wybory uzupełniające zarządu odbywają się co roku w miesiącu listopadzie. Kadencja może ulec skróceniu na pisemny wniosek minimum 25% Członków Koła (potrzeba zmiany Zarządu musi być argumentowana przez członków Koła).

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy. Wszelkie pomysły, projekty, inicjatywa i pomoc będą bardzo mile widziane.



Pliki do pobrania:

  Białaczki - prezentacja.

  Profilaktyka, przewidywanie i zapobieganie odleżynom - prezentacja.

  Choroby tarczycy - prezentacja.

  Proces pielęgnowania.

  Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS).

  Sprawozdanie ze spotkania wyborczego i organizacyjnego Internistycznego Koła Naukowego